Joe Biden: Seçilirsem kansere çare bulacağımArtı Gerçek

ABD'de Demokrat Parti başkan aday adayı Joe Biden 2020'deki başkanlık seçimlerinde seçilmesi halinde kansere çare bulacağını vadetti.


Demokrat Parti'deki başkan aday adayı olan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlık seçimleri için oldukça iddialı bir vaatte bulundu.

OĞLUNU KANSERDEN KAYBETMİŞTİ 

ABD Başkan Yardımcısı ve deneyimli siyasetçi Biden, Iowa’daki seçim kampanyası sırasında yaptığı konuşmada, 2015 yılında beyin kanseri nedeniyle 46 yaşında hayatını kaybeden oğlu Beau Biden’ı anarak "İnsanların böyle bir acıyla empati kurma çabaları yeterli deağil. Gerçekte ne hissedildiği hakkında hiçbir fikirleri yok. Bu nedenle kariyerim boyunca şundan emin olmak için çok çalıştım… Eğer başkan olarak seçilirsem, Amerika’yı değiştirecek en önemli yegane şeyin gerçekleştiğini göreceğinize söz veriyorum; kansere çare bulacağız” dedi.

UZUN SÜREDİR MÜCADELE VERİYOR

Joe Biden daha önce de kanser hastalığı konusunda benzer ifadeler kullanmıştı. 2016'da eski başkan Barack Obama yönetimi sırasında ‘Cancer Moonshot’ adlı bir program başlatan Biden, kanser araştırmalarını finanse etmişti. Aynı sene Vatikan'da düzenlenen uluslararası bir konferansta da kanserle mücadele kapsamında herkesin fayda sağlayabileceği küresel bir fon kurulması çağrısında buhunmuştu. (HABER MERKEZİ)