Kadın cinayeti davalarında yeni bir şey yokArtı Gerçek

İzmir'de kadın cinayeti davasının biri tutuklu 3 kişinin yargılandığı duruşmaya sanıklar da tanıklar da gelmedi. Resmi yazılara da yanıt verilmeyen dava ertelendi.


HABER MERKEZİ - İzmir'in Çiğli ilçesinde, 21 Mart 2017’de 25 yaşındaki Funda Gülmez’in ölümüne ilişkin 3 sanığın yargılandığı davanın 6’ncı duruşması görüldü.

Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ümit Şentürk katılırken, ona yardım ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan Gözde K. ile delilleri yok ettiği gerekçesi ile yargılanan tutuksuz sanık İbrahim Ö. katılmadı.

SANIKLAR DA TANIKLAR DA GELMEDİ

Duruşmada taraf avukatları, Gülmez ’in ailesi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulunurken tanık olarak dinlenmek üzere önceki mahkeme çağrılan tanıkların gelmediği belirlendi. Ayrıca sanıkların telefon kayıtlarının tespiti için Türkiye İletişim Başkanlığı’na (TİB) yazılan yazılara da yanıt verilmediği görüldü. 

TANIKLAR ZORLA GETİRİLECEK

Mahkeme heyeti duruşmaya gelmeyen tanıkların dinlenmesi için zorla getirilmesine, TİB’e kayıtlarının gönderilmesi için yazı yazılmasına, tutuklu sanık Şentürk’ün de tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme duruşmayı 30 Ocak 2018’e erteledi. 

(Mezopotamya Ajansı)