Kaftancıoğlu'na sosyal medyadan videolu destekArtı Gerçek

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun yarın görülecek duruşması öncesi birçok isim desteklerini çektikleri videolarla duyurdu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun 6 yıl önce yaptığı bazı sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılandığı dava yarın 37'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Kaftancıoğlu'na, "Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama", ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' iddialarından 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis isteniyor. 

‘CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR’

Kaftancıoğlu’nun davası öncesi Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, oyuncular Füsun Demirel, Levent Üzümcü, İlyas Salman, gözaltında katledilen gazeteci Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, gözaltında kaybedilen ve daha sonra cenazesi bulunan Hasan Ocak’ın annesi Emine Ocak, Gezi olaylarında yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, eski milletvekili ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Onursal Başkanı Akın Birdal, Gezi eylemleri sırasında yaşamını yitiren Ali  İsmail Kormaz’ın annesi Emel Korkmaz ile çok sayıdan kişiden destek verdi. Çektikleri videoları twitter hesaplarından paylaşan çok sayıda kişi “Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir” dedi. 

Kaftancıoğlu'na ilişkin destek mesajlarından bazıları şu şekilde: 

Ahmet Türk: Canan Kaftancıoğlu, demokrasiye inanan, demokratik gelecek için mücadele eden, özgürlükleri savunan değerli bir şahsiyettir. Bugün hedef haline getirilmiştir. Herkes bilsin ki biz demokrasi mücadelesi verenlerin yanındayız.


 Fusün Demirel: Sevgili Canan Kaftancıoğlu asla yalnız yürümeyeceksin.18 Temmuzda çağlayan adliyesinde birlikteyiz


Emel Korkmaz: Bu ülkede bir şeylerin iyi gitmesi için bu ülkenin geleceği için çaba sarf edenler yargılanamaz. Canan Kaftancıoğlu bir twet yüzünden yargılanamaz. Her zaman yanındayız. Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir.

Akın Birdal: Canan Kaftancıoğlu Ortak Platformundan bu yana kesintisiz insan hakları ve barış savunucusudur. Şimdi Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. 


 Fadime Göktepe: Canan ne yapmış, adam mı öldürmüş? Canan’dan elinizi çekin, Canan candır.

 Emine Ocak: Canan seni tek bırakmayacağız.