Kahire havaalanında patlamaArtı Gerçek

Nedeni bilinmeyen patlamanın yakıt tankerlerinin bulunduğu bölgede yaşandığı belirtiliyor.ARTI GERÇEK - Mısır'ın başkenti Kahire havaalanında yakıt tanklarının bulunduğu bölgede büyük bir patlama yaşandığı belirtildi.

Yerel kaynaklar patlamanın havaalanı yakınlarında gerçekleştiğini ve alevlerin havalimanına ulaştığını aktarıyor.

Olay yerinden canlı olarak patlamayı duyuran NRT Televizyonu muhabiri de patlamanın havaalanı kapısına yakın gerçekleştiğini doğruladı. NRT muhabiri patlama sesi ile birlikte yükselen alevlerin kentin her tarafından görüldüğünü söyledi.

Emniyet güçlerinin havalimanına giden yolları kapattığını ve gazetecilerin olay yerine gitmesine müsaade etmediği de gelen bilgiler arasında.

Yakıt tanklarının alev aldığı patlama sonrasında uçuşların durdurulduğu belirtilirken çok sayıda yangın söndürme aracının olay yerinde bulunduğu ve yangına müdahale ettiği bildirildi.

Patlamanın yaşandığı civarda bulunan sivillere ait evlerin de güvenlik nedeniyle boşaltıldığı gelen haberler arasında.

Kahire’de yetkililerin yaptığı ilk açıklamada patlama sonrasında yaşanan yangın doğrulanırken olayla ilgili soruşturmaya başlandığı belirtildi.

Kahire merkezli Al Haşd Media da kendi sosyal medya hesabı üzerinden son dakika olarak duyurduğu haberde patlamanın nedeninin bilinmediğini söyledi.

Mısır devlet televizyonu havaalanında patlama yaşandığı iddialarını kabul etmezken özel bir şirketin yakıt tankerinde yangın çıktığını ve yangının kontrol altına alındığını duyurdu.

Al Sewt News haber ajansı ise Reuters'e dayandırdığı haberinde bir patlama yaşandığını belirterek patlama anına ait olduğu söylenen bir video paylaştı. Al Sewt News de patlamanın yakıt tanklarının olduğu bölgede yaşandığını bildirdi.

Patlama sonrası can kaybı veya yaralı olup olmadığı bilinmiyor.