Karamollaoğlu: Adımın karşısına 'terör irtibatlıdır' yazmışlar, pasaportumu vermedilerArtı Gerçek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinden sonra gittiği nüfus müdürlüğünde bu durumu öğrendiğini söyledi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk Tv'de katıldığı programda 24 Haziran seçimlerinin ardından pasaport değiştirmek için gittiği nüfus müdürlüğünde isminin karşısına 'terör' ifadesinin yazıldığını öğrendiğini açıkladı.

Bu durumu ilk kez açıkladığını belirten Karamollaoğlu, pasaport yasağının daha sonra kaldırıldığını belirterek şunları söyledi: "Milletvekillerine verilen bir yeşil pasaport var şimdi onu emekli milletvekilleri için diplomatik pasaporta çevirdiler. Pasaportu değiştirmek için nüfus müdürlüklerine gittim. Nüfus müdürü sıkıldı falan, 'Ne oldu?' dedim. 'Efendim, size pasaport veremeyiz' dedi. 'Niye veremezsiniz?' dedim. 'Sizin isminizin karşısına 'terör' yazmışlar' dedi. Genel seçimlerden hemen sonra oluyor bu olay. Ne yazmışlar? Terör. 'Peki niye yazmışlar?' dedim. 'Onu biz soramıyoruz efendim' dedi. Benim gibi 1701 bin insanın isminin önüne terör ile irtibatlıdır diye yazmışlar. Allah'tan korkun ya, bu kadar düşmez bir insan. Bu olaydan hemen sonra 10-15 gün içinde kaldırdılar sonra. Niye kaldırıldı, nasıl kaldırıldı, o ifade neden konuldu bilmiyorum. Devlet böyle yönetilmez. Ben bunu bir sene sonra söylüyorum ama bu bir skandal.

Bu yazıyı yazdıran İçişleri Bakanlığı. Bakanın talimatı falan var mı bilmem ben. Allah'tan korkun. Siz bir parti genel başkanının özellikle Saadet Partisi genel başkanının isminin karşısına bunu yazıyorsunuz. Türkiye böyle yönetilmez."

AÇIKLAMA YAPILDI

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ise Karamollaoğlu’nun sözleri üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu’na ilişkin herhangi bir şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 06.07.2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13.07.2018-10.07.2023 tarihine kadar geçerli Diplomatik Pasaport düzenlendiği, 12.07.2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir” denildi. (HABER MERKEZİ)