Karamollaoğlu hükümeti fitre tutarından vurduArtı Gerçek

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı fitre tutarını hatırlatan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, 6 milyon asgari ücretlinin geliri ile fitre arasındaki ilişkiyi karşılaştırdı.ARTI GERÇEK - Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, fitre hesabıyla halkın yaşadığı ekonomik darboğaz arasındaki ilişkiyi değerlendirdi.

İLGİLİ HABER: KARAMOLLAOĞLU: MEMLEKETİ İSYANA ZORLUYORSUNUZ

Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği fitre miktarının 19 TL olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, “Fitre miktarı, en az bir fakirin ekmek ve normal bir katıkla bir günlük yiyeceğini sağlayacak miktarda bir meblağ olmalıdır” diyerek asgari ücret ile 5 kişilik ailenin geçim standardı arasında bağlantı kurdu.

Karamollaoğlu, "Ülkeyi yönetenler, demagoji yapmak ve istatistik hilelerine başvurmak yerine bu milletin gerçek sorunlarını görmeli ve bunları düzeltmeye çalışmalılar" dedi.

"FİTRE MİKTARI MİLLETİN DARBOĞAZINI GĞÖSTERİYOR"

Karamollaoğlu’nun fıtır sadakası olarak her yıl Ramazan ayında verilen fitreye ilişkin twitleri şöyle:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl bu yönde çalışma yaparak fitre miktarını açıklar. Bu yıl için belirlenen fitre miktarı 19 lira."

"Buradan yola çıkarak hep birlikte bir hesap yapalım istiyorum. Bugün fitre miktarına göre 5 kişilik ailenin bir aylık ihtiyacı olan para asgari 2 bin 850 liradır.

"Anlamayanlar için hesabı biraz daha açalım. 5 kişi x 19 lira x 30 gün= 2.850 TL"

"Bugün Türkiye’de 14 milyon çalışanın 6 milyonu asgari ücretli! Peki, Türkiye’de asgari ücret ne kadar? 1600 lira."

"Bu fitre hesabı bile, milletin içine düştüğü dar boğazı anlatmaya yeter."

"Ülkeyi yönetenler, demagoji yapmak ve istatistik hilelerine başvurmak yerine bu milletin gerçek sorunlarını görmeli ve bunları düzeltmeye çalışmalılar."