Kayaşehir'de istinat duvarı çöktü: Bir ölü, bir yaralıArtı Gerçek

Enkaz altında başka kişilerin de olabileceği değerlendiriliyor. Çevredeki binalar boşaltıldı.


İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi'nde bir binanın istinat duvarı çöktü. Yıkılan duvarın altında kalan araçtaki 1 kişi ölürken 1 kişi de yaralı kurtarıldı.

Kayabaşı Mahallesinde bulunan bir binanın istinat duvarı saat 17.37'de büyük bir gürültü ile çöktü. Çökme sonucu bir araç duvarın altında kaldı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi sevkedildi. Kurtarma çalışması sırasında göçük altından 1 kişi yaralı çıkarıldı. Arama kurtarma çalışmaları sürerken bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerinde ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

MAHALLE SAKİNLERİ KONUŞTU

Mahalle sakinleri yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Bir mahalle sakini,  "Burada oturuyoruz, yemek yerken 'pat' diye bir ses duyduk. Herkes panik halindeydi dışarı çıkıp baktığımızda bu görüntüyle karşılaştık. Burayı kapattılar ve burada bir ihmalkarlık olduğu kesin. Duvar yıkılıyor, arabalar altında kalıyor ve altında kaç insan olduğunu bilmiyoruz. Şu anda 3-4 binayı boşalttılar." ifadelerini kullandılar.

DUVARIN ÇÖKME ANI KAMERADA

Öte yandan çökme anının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Duvarın çökme anı sitenin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde,  yoldan önce bir kaç araç geçiyor, son olarak bir otomobil yolda ilerlerken duvar üzerine çöküyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada,  "Başakşehir ilçemiz Kayabaşı Mahallesindeki Bahçeşehir sitesi istinat duvarında saat 17.45'te göçük meydana gelmiştir. Olay yerinde ekiplerimizin arama kurtarma çalışmaları başlamıştır. Göçük altındaki 1 vatandaşımız yaralı olarak kurtarılmıştır. Ekiplerimizin arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir" dedi. (DHA)