Kemal Sunal'ın 'Polizei' filmi gerçek olduArtı Gerçek

Berlin’de satın aldığı polis üniformasıyla aylarca sokaklarda asayiş sağlayan, gerçek polislerle şüphelileri yakalayan 'Lara', Ömer K. isimli Türk asıllı adam çıktı.


Berlin’de 4 bin Euro’ya satın aldığı polis üniformasıyla aylarca kendisini polis olarak tanıtıp sokaklarda asayiş sağlayan, hatta gerçek polislerle birlikte şüphelileri yakalayan 22 yaşındaki Lara isimli kadın sahte polis, Ömer K. çıktı. Daha önce de aynı suçtan hapis yatan Ömer K. ağustos sıcağında kışlık üniforma giyince yakayı ele verdi. Yakalandığında ise üzerinden uyuşturucu çıktı.

Hürriyet’in haberine göre Berlin'de yaşanan olay şöyle gelişti: Türkiyelilerin yoğun olduğu Wedding semtinde devriye gezen dikkatli iki polis, kışlık üniformayla dolaşan meslektaşlarını görünce şüphelendiler. Önce konuştular. Hareketlerinden ve tutumundan şüphelenince de polis kimliğini görmek istediler. Kimliği çıkmayınca üzerini arayan polisler cebinden bir miktar uyuşturucu çıkan Lara’yı gözaltına aldılar.

SUÇ DOSYASI KABARIKMIŞ

Karakolda gerçek isminin Ömer K. olduğu öğrenilince suç doyasının kabarık olduğu da ortaya çıktı. 17 yaşındayken adam yaralama ve cinsel saldırıdan üç yıl, üç ay hapis cezası alan Ömer K. hapisten çıkınca sahte polis olarak sokaklarda dolaştı. Bild gazetesinin haberine göre yakalanıp tekrar hapis cezasına çarptırıldı. 14 ay hapis yatan Ömer K. geçen martta serbest kaldı. Uslanmamayıp, yeniden polis olarak sokaklarda dolaşan Ömer K.ya yine cezaevi yolu göründü.

'YOLCULAR BENİ ALKIŞLADI'

Bild gazetesine konuşan Ömer K. aylarca neler yaptığını şu sözlerle anlattı: “Ceza yasalarını ezberledim. Sokakta görev yaparken gerçek polislerle sık sık karşılaştım. Son birkaç aydır hemen hemen her gün sokakta üniformayla görev yaptım. İçimden gelen bir şey. Bir keresinde gece otobüsünde bir kişiyi otobüsten indirdim. Çünkü bir kadın yolcunun arkasında oturmuş ve mastürbasyon yapıyordu. Tüm yolcular beni alkışladı. Gerçekten sevgiyle görevimi yaptım.” Horman tedavisi gören Ömer K. ileride kozmetikçi olmak istediğini de belirtti. (Hürriyet / Foto: Bild Zeitung)
 

Berlin: Falsche Polizistin war mit echten Beamten im Einsatz