Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a ‘popo’ yanıtıArtı Gerçek

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu Bülent Ecevit’in eski ABD Başkanı Clinton ile çektiği fotoğrafı hatırlatarak eleştirmişti.

HABER MERKEZİ- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bülent Ecevit’in ABD’de çektiği fotoğrafı hatırlatarak kendisini eleştirmesine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Eğer sen Ecevit'in milliyetçiliğini öğrenmek istiyorsan Ecevit Türkiye'nin milliyetçiliğini Kıbrıs'ın Dağlarına yazdı. Ne söylerse arkasında durdu. Ecevit'le uğraşma" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin il binası açılışı için Denizli’deydi. Kılıçdaroğlu iş adamları ve sanayicilerle yaptığı toplantı ardından gazetecilerle bir araya geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ile yaşanan vize kriziyle ilgili, "Vize krizi sorunu büyüyebilir, sağduyu ile çözülmelidir" ifadelerini kullandı.  
CHP liderinin gündeminde dolardaki artış da vardı. Kılıçdaroğlu, "Sayın Erdoğan az özce '50 milyar lira nereden çıktı?' dedi. Kendisine önerim şu torunu matematik biliyordur. Torununu alsın bir de hesap makinesi alsın. Dolardaki 1 kuruş artışın maliyetini çıkarsın. Eğer bu hesabı yapmaktan acizse gelsin bana ben kendisine hesap vereyim" dedi. 

"ECEVİT'İN MİLLİYETÇİLİĞİ BEŞPARMAK DAĞLARINDA YAZILI"
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bülent Ecevit ile ilgili sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Erdoğan rahmetli Ecevit ile ilgili sert cümleler kullandı. Milliyetçiliğini sorguladı. Yaşı ve sağlığı istismar edilmemeli, hele hele ölen bir insanın yaşından istismar edilmemeli. Doğru değili olmamalı. Ecevit'in milliyetçiliğini eleştiriyorsan rahmetli Ecevit milliyetçiliği Kıbrıs’ta Beşparmak Dağları’nda yazılı. Afyon tarlalarında yazılı. Erdoğan milliyetçi geçiniyorsun. Ege Yunan adalarına bak. Milliyetçiliğin makam milliyetçiliği, adalara sahip çık. Türkiye’ye ait olan adalarda Yunanistan bayrağı dalgalanıyor. Ecevit'le uğraşma. O hizmet etmiş birisidir. Niye onunla uğraşıyorsun." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiler Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu’nu eski Başbakan Bülent Ecevit ile dönemin Amerikan Başkanı Bill Clinton'la çekilen fotoğrafını hatırlatarak, "ABD'deki lider poposunu dayıyor, bunlar el pençe divan duruyor. Böyle bir Türkiye yok artık" demişti. 

[Tartışma yaratan fotoğraf, Bülent Ecevit'in ABD ziyareti esnasında çekilmişti]