'Kömürleşmiş bedenle selfi'yi olayın tanığı anlattıArtı Gerçek

TSK'nin yürüttüğü Afrin harekatının ilk günlerinde sosyal medyaya yansıyan görüntüde TSK mensubu, bedeni tamamen kömürleşmiş bir cenaze ile aynı karedeydi.TSK ve bağlı ÖSO gruplarının Afrin’e dönük başlattığı harekatın ilk günlerinde basına yansıyan bir selfi  dikkat çekmişti. Beresinde milliyetçilerin kullandığı eski harflerle 'Türk' yazan bir TSK mensubu yanan araçta kömürleşmiş cenaze ile selfi çekmiş ve bu görüntü sosyal medyaya da yansımıştı.

TSK mensubunun çektiği görüntüde aracın kime ait olduğu ve bedeni tamamen kömürleşen kişinin kimliği bilinmiyordu.  ANHA’ya konuşan İzzet Şeyh Musa, kendisi de olayın mağduru olduğunu belirterek tanık olduğu olayın ayrıntılarını anlattı.

İzzet Şeyh Musa'nın hastanede yattığı dönem çekilen fotoğrafı

"ARACIMIZ TÜRK ASKERİNİN TOP ATIŞIYLA VURULDU"
Afrin’e bağlı Bilbile ilçesinin Şeyhurze köyünden olan 57 yaşındaki İzzet Şeyh Musa, fotoğrafta bedeni tamamen yanık şekilde görünen kişinin damadı olduğunu söyledi. İsa adlı damadı ile birlikte Afrin’e yönelik müdahalenin 10’uncu gününde yaşadıkları bölgeye yoğun saldırıların olduğunu ve ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirten İzzet Şeyh Musa, “Temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için damadımla birlikte Afrin kent merkezine gitmek istedik. Korne köyüne ulaştığımızda Türk devletinin toplarının hedefi olduk ve arabamız alev aldı. Ben karnımdan ağır yaralanırken, damadım da tüm vücudu yanarak şehit düştü” dedi.

Hedef alınan arabadan yaralı olarak çıktığını ve olay yerinden sürünerek uzaklaşıp yakındaki zeytin ağaçlarının arasına saklandığını belirten Musa, o anları şöyle anlattı:

“Zorlukla kendimi zeytin ağaçlarına ulaştırdım ve yaklaşık bir saat orada kaldım. Vücuduma birçok şarapnel parçası isabet ettiği için kan kaybediyordum. Daha sonra bir YPG aracı gelerek beni bulunduğum yerden kurtardı ve tedavi görmem için Keste Kaşike köyüne götürdü. Damadım İsa ise arabayla birlikte tamamen yanmıştı. O arabada yanan damadım ile ben ağaçların içinde saklanırken o fotoğrafı çekmişler.”

İzzet Şeyh Musa, sağlık durumu iyi olmadığı için 4 gün sonra Avrin hastanesine kaldırıldığını ve bu hastanede uzun süre tedavi gördüğünü belirtti.

Uluslararası örgütlere bölgedeki insani durum karşısında görevlerini yerine getirme çağrısında bulunan İzzet Şeyh Musa, bölgedeki birçok sivilin yaşamının tehlikede olduğunu söyledi. (DIŞ HABERLER SERVİSİ)