Kremlin Trump - Putin görüşmesini yalanladıArtı Gerçek

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin temmuz ayında Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bir araya gelmişti.Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'la görüşeceği iddialarını yalanlandı.

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin temmuz ayında Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bir araya gelmişti.

Trump ikili görüşmeyi, 'iyi bir başlangıç' olarak nitelemişti.

'İNSANİ YARDIMA DEVAM EDECEĞİZ'

Peskov, yaptığı açıklamada, Rusya'nın güneybatısında, Ukrayna sınırları içinde yer alan Donbass bölgesiyle ilgili bir soruya da, "Kremlin bu topraklarda daha yüksek bir yaşam standardının sağlanmasına olumlu yaklaşıyor. Rus tarafının sürekli olarak Donbass'a insani yardım sağladığını ve bu uygulamaya devam edeceğini biliyorsunuz" yanıtını verdi.

Eylül sonunda, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Donetsk ve Lugansk bölgelerine insani yardım sağlamış, Acil Durumlar Bakanlığı, çocuklar için gıda paketleri ve tıbbi ekipmanı da içeren 400 tondan fazla insani yardım malzemesi teslim etmişti. Bir önceki insani yardım araçları Donbass'a 23 Ağustos'ta ulaşmıştı.

Donbass sakinlerine insani yardım Ağustos 2014'ten beri ulaştırılıyor. Bu dönemde, Acil Durumlar Bakanlığı Ukrayna'nın güneydoğusundaki topraklara 76 bin tondan fazla insani yardım malzemesi sağladı.