Leyla Halid'den Leyla Güven ziyareti: Bizimle olduğunda daha güçlüyüzArtı Gerçek

Filistin direnişinin sembol ismi Leyla Halid, 159 gündür açlık grevinde olan HDP Milletvekili Leyla Güven'i evinde ziyaret etti.


ARTI GERÇEK-Filistin direnişinin sembol isimlerinden Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Merkez Komitesi Üyesi Leyla Halid, İmralı tecridine karşı 159 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven'i Diyarbakır'daki evinde ziyaret etti.

Saat 10.00'da yapılan ziyarette Halid'e, DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk, HDP Milletvekili Saliha Aydeniz ve TJA aktivistleri eşlik etti. 

HALİD: BİZİMLE OLDUĞUNDA DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Güven’in ellerini tutan Halid, şunları söyledi: “Seninle buluştuğum için memnunum. Sen güçlüsün ve mücadeleye bizimle devam etmeni istiyoruz. Sen bizimle olduğunda biz daha güçlü olacağız. Genel Sekreterimiz Ahmet Sadet size saygılarını gönderdi. O da 13 yıldır cezaevinde. Yoldaşlarımız “güçlü olsun, biz de onunlayız” mesajlarını iletti.”

Halid ayrıca, yüzlerce yoldaşının 8 Nisan’dan beri açlık grevinde olduğunu ekledi.

 

LEYLA GÜVEN HALİD'İ GÜLÜMSEYEREK KARŞILADI

Halid’i gülümseyerek karşılayan Güven de, ziyaretten çok mutlu olduğunu belirterek FHKC Merkez Komitesi Üyesine teşekkürlerini iletti.

AÇLIK GREVİNDEKİ HDP’Lİ VEKİLLERİ DE ZİYARET ETTİ

Leyla Halid, Güven’in ardından HDP Diyarbakır İl binasında 44 gündür açlık grevinde olan HDP Milletvekilleri Dersim Dağ, Tayip Temel ve Murat Sarısaç’ı da ziyaret ederek, dayanışma duygularını iletti.