Maçoğlu TKP adayı olarak seçime girecekArtı Gerçek

TKP: 'Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun Dersim merkez ve 4 ilçede göstereceği belediye başkan, belediye meclisi ve il genel meclisi adayları seçimlere TKP adayı olarak katılacaklardır.'


Sosyalist Meclisler Federasyonu'nun Dersim Belediye Başkanlığı için aday göstermeye karar verdiği Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı olarak listede yer alacak.

TKP’den yapılan yazılı açıklama, Türkiye’nin her yerinde belediye meclis üyeliği için adaylar çıkarılacağı, birçok şehirde de belediye başkanlığına adaylar gösterileceği belirtildi.

Dersim'de Fatih Mehmet Maçoğlu’nun aday olarak gösterildiği vurgulanan açıklamada, “2014 seçimlerinde Ovacık’ta partimizin listesinden seçimi kazandıktan sonra bütün kısıtlara karşın halkçı belediyeciliğin başarılı bir örneğini kolektif çalışmayı esas alarak sergileyen Fatih Maçoğlu, partimizin de içinde yer aldığı geniş bir ittifakı temsilen bu kez Dersim Merkez Belediye Başkan adayıdır. Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun Dersim merkez ve dört ilçede göstereceği belediye başkan, belediye meclisi ve il genel meclisi adayları seçimlere Türkiye Komünist Partisi adayı olarak katılacaklardır” denildi. 

Maçoğlu, 2014’teki yerel seçimde TKP adayı olarak Ovacık Belediye Başkanı seçilmişti.  (HABER MERKEZİ)