Madonna Madame X ile geliyorArtı Gerçek

Dört yılın ardından Madonna yeni albümü Madame X’le geliyor. Madonna’nın onlarca farklı kılıkla karşımıza çıktığı bir dakikalık sinematik bir video yayınlandı.


Dört yılın ardından yeni bir Madonna albümü geliyor. Madame X’le ilk tanışma, Madonna’nın onlarca farklı kılıkla karşımıza çıktığı bir dakikalık sinematik bir videoda.


Madonna’nın autotune vokalleriyle yeni albümüne ismini veren Madame X’i tanıttığı ve canlandırdığı video, Portekizli sanatçı Nuno Xico ve Madonna’yla uzun yıllardır birçok iş birliği yapan Steven Klein ortaklığıyla hazırlanmış. Madonna’nın dansçı, profesör, tutsak, öğrenci gibi farklı karakterlerle tanımladığı Madame X, diskografinin on dördüncü albümü olacak.

Videoda görünen onlarca farklı Madame X karakterinin, ilerleyen haftalarda karşımıza çıkacak farklı kliplerin ipuçları olduğu tahmin ediliyor. Albümdeki her parça için farklı bir persona ile hazırlanmış video kliplerden kesitler izletiliyor olabilir. Fakat konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Madonna, “Albümüme Madame X adını vermeye karar verdim. Madame X, dünya çapında kimlik değiştiren, özgürlük mücadelesi veren, karanlık yerlere ışığı getiren bir gizli servisin adı” açıklamasını yaptı.