Mağdur kadın şikayetini geri çekti ancak polis hakkında kamu davası sürecekArtı Gerçek

Kayyım döneminde Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir şirkette müdür olarak çalışırken, D.S.’yi fuhuşa zorladığı ortaya çıkan polis Ercan Uysaler hakkında kamu davası açıldı.


Kayyım yönetiminde olduğu dönemde Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kent A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevlendirilen polis memuru Ercan Uysaler hakkında, fuhuşa zorladığı D.S.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmaya dair Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Başsavcılıkça yapılan açıklamada, mağdur D.S.’nin şikayetini geri çektiği bilgisine yer verildi. D.S.’nin şikayetini geri çekmesine rağmen sürdürülen soruşturma sonucunda polis meuru Ercan Uysaler hakkında kamu davası açıldığı kaydedildi.
 
Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle: "Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca derhal soruşturma işlemlerine başlanılmış ve kısa sürede tüm deliller toplanmıştır. Müşteki D.S.'nin 29 Nisan 2019 tarihli dilekçesi ve alınan beyanında mevcut şikayetinden vazgeçtiğini beyan etmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca suçun niteliği ve durumun vahameti dikkate alınarak çok kısa süre içerisinde tüm deliller toplanmış, hazırlık dosyası kapsamında yapılan inceleme ve resen soruşturma yürütme ilkesi doğrultusunda 7 Mayıs 2019 tarihinde şüpheli E.U.'nun cezalandırılması amacı ile Mardin Asliye Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır. Şüphelinin yargılaması devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur." (MA)