Danışman Mariam Kavakçı Twitter hesabını kapattı!Artı Gerçek

Merve Kavakçı'nın kızı Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atanmıştı. Mariam Kavakçı, sosyal medyada paylaştığı ilginç pozları ile konuşuluyordu.


ARTI GERÇEK- Merve Kavakçı'nın kızı Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığına atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla dün Resmi Gazete’de yayınlanan genelge ile Mariam Kavakçı resmen atanmış oldu.

Mariam Kavakçı, atanmasının ardından sosyal medyanın ilgi odağı oldu. Birçok kişi Kavakçı'nın Twitter ve Instagram hesaplarına baktı. Kavakçı'nın bu hesaplarda paylaştığı fotoğraflar sosyal medyada gündem yarattı. Çok sayıda Twitter kullanıcısı Mariam Kavakçı'nın ilginç pozlarının yer aldığı fotoğrafları mesajlarına ekleyerek Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığına atanmasını eleştirdi. Bu eleştilerden sonra Mariam Kavakçı'nın Twitter hesabını kapattığı görüldü.

Bir süre önce Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanan Merve Kavakçı, 1999 yılında Meclis’teki başörtüsü krizi ile gündeme gelmiş ve ABD vatandaşı olduğu için Milletvekilliği düşürülmüştü. 

Merve Kavakçı'nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan ise, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve AKP İstanbul Milletvekili olarak görev yapıyor.

KONUŞMA PROBLEMLERİ ÜZERİNE YÜKSEK LİSANs YAPMIŞ

Mariam Kavakçı hükümete yakın medyada "konuşma dili patoloğu" ve "iş kadını" olarak tanıtılıyor. Kavakçı’nın araştırma alanları arasında dil işlemenin nörobiyolojik yönleri, motor-dil etkileşimleri, dil bozuklukları ve bunların genomik özelliklerinin bulunduğu ve 2017 yılında, Texas Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları bölümünde yüksek lisans yaptığı belirtiliyor.