Boeing Max 737 uçuşları iptal ediliyorArtı Gerçek

Amerikan Havayolları, Boeing 737 Max tipi uçaklarla yapılan seferleri ağustos ortasına kadar iptal etti. Karardan günde 115 uçuş etkilenecek...


Boeing'in yaşanan iki kazanın ardından uçuşları durdurulan 737 tipi uçakların aylık üretimini yüzde 20 civarında azaltacağını duyurmasının ardından havayolları bu tip uçaklarla yapılan uçuşlarını bir süreliğine askıya alıyor.

Amerikan Havayolları (American Airlines), Boeing 737 Max tipi uçaklarla yapılacak seferlerin ağustos ayı ortasına kadar iptal edildiğini duyurdu. Günde yaklaşık 115 uçuş iptal kararından etkilenecek.

Euronews'ta yer alan habere göre, Amerikan Havayolları, Etiyopya ve Endonezya'da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği uçak kazaları sonrası Boeing 737 Max'lar ile yapılacak seferleri iptal etti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) ikinci en büyük havayolu şirketinin 737 Max tipi uçaklarla yapılacak uçuşları iptal etmesi yolcular tarafından tepkiyle karşılandı. Şirket, yolcuların uçuşlarının yeniden düzenlenmesi için girişimde bulunulduğunu açıkladı.

Amerikan Havayolları başlangıçta haziran başına kadar planlanan iptalleri ağustos ortasına uzatarak en yoğun seyahat döneminde uçuşların güvenliğini sağlamayı amaçlıyor.

Ölümcül kazalardan sorumlu tutulan Boeing 737 Max'ların teknik kusurlarının nisan sonuna kadar giderilmesi öngörülüyor. (HABER MERKEZİ)