Mehmet Özhaseki bu mektubu açıklayabilir mi?Artı Gerçek

Mehmet Özhaseki'nin teşekkür mektubu yazdığı Mahmut Yeter kim?


Ahmet NESİN


Her ifadeye gittiklerinde 'Haseki'nin adını verin' diyorlar. Ben birilerini alıp, Pensilvanya'ya götüreceğim ve duyulmayacak, böyle bir şey olabilir mi?

Bu tümceler AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’ye ait. Yıllardır Fethullah Gülen’in AKP içindeki siyasi kanadı tartışılır ama şimdiye dek biri Hakan Şükür olmak üzere 2-3 milletvekili dışında çıkan yada dışlanan olmadı. Özhaseki’nin Pensilvanya’ya gidip gitmediğini bilemem ama Belediyenin resmi antetli kağıdıyla yazılan ilginç bir teşekkür mektubu var:


İlginç dememim nedeni Özhaseki’nin teşekkür mektubunda ABD’de bir bölge bildirmemiş olması ama aşağıdaki fotoğraflara göre de bikaç yere gittiği, İstikbal’in önünde çekilen fotoğraf Texas Houston’da çekilmiş,  diğeri de Chicago’da:

Peki, Özhaseki’nin teşekkür ettiği Mahmut Yeter kim diye soracak olursanız, Türkiye’den ABD’ye giden bakanları dolaştıran kişi, yani rehber, devlet adına mı yapıyor, yani konsolosluk yada büyükelçilik adına mı, hayır, bakan yada vekillerin gittikleri yer adına gezdiriyor, onu da bence gidenler açıklasın.

Ankara Keçiören belediye başkanı Mustafa Ak hiç gizlememiş esasında, Emrullah İşler’le beraber güzel bir poz vermiş. Eski başbakan yardımcısı Emrullah İşler’in son dönemde vekil olmaması belki de bundandır, bilinmez ama Mustafa Ak da yeniden aday yapılmadı.

Bu 2 fotoğraf dışında gittiği biyer var mı beni fazla ilgilendirmiyor esasında, ben sadece belediye başkanı Özhaseki’nin teşekkür mektubu yazdığı Mahmut Yeter sade bir AKP sempatizanı olarak mı almış bu mektubu, yoksa bir kurum yada kişi adına mı? Benimkisi sadece merak…