Akşener'den Erdoğan'a: Bu millet tek adamlığa 'hayır' diyor, inatlaşmaArtı Gerçek

Erdoğan'ın ülkeyi 'tek adamlıkla yönetmek' istediğini belirten İYİ Parti Lideri, Cumhurbaşkanı'na "bu millet 'hayır' diyor kardeşim, inatlaşma" diye seslendi.

HABER MERKEZİ - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il ve merkez ilçe başkanlığının açılışı için Uşak'a gitti.

Parti binası önünde kurulan platformdan partililerine seslenen Akşener'in hedefinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan vardı. İYİ Parti lideri Erdoğan'a  "Bu millet o muhteremi Başbakan yaptı, sonra Cumhurbaşkanı seçti. Fakat şimdi de tek adamlıkla bu ülkeyi yönetmek istiyor. Bu millet 'hayır' diyor kardeşim, inatlaşma" diye seslendi. 

Meral Akşener, her konuşmasında söylediği 'başaracağız' söyleminin rahatsızlık yarattığını belirterek, şunları söyledi:  

"Her konuşmamda 'başaracağız, başaracağız' diyordum, şimdi buna da uyuz oldular. Şimdi bütün şehirlerde şöyle bir durum var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı fotoğrafında 'Baş eğdirmeyeceğiz, diz çöktürmeyeceğiz, başaramayacaksınız' yazıyor. Yahu dünya liderisin sen, sana kim baş eğdirmek istiyor söyle bize, İYİ Partililer halleder. Türkiye iyi olacak. Gençlerimiz iyi olacak. Özellikle kadınlarımız iyi olacak. Başı açık, başı kapalı diye hiçbir kadının ayrılmadığı bir Türkiye'yi inşa edeceğiz. Bizim sapıklarımız, onların sapıkları diye tecavüze uğramadığı bir Türkiye inşa edeceğiz. Çocuklara el uzatanların elini kırmazsam, Allah beni kahretsin. İyi; adalet demektir, iyi; ahlak demektir, iyi; cesaret demektir. Allah'ın izniyle başaracağız."


Akşener seçimlerin 15 Temmuz 2018'de yapılacağı iddiasını da yineledi:

"Bana göre 15 Temmuz 2018'de yapılacak olan bu seçimde bir karar vereceksiniz. Tek adamlık seçimliğine yol mu vereceksiniz? İYİ Parti olarak diyoruz ki, aldatmayacağız, aldatılmayacağız. Vaatlerimizi soruyorlar. Tam ve kamil bir demokrasiyi, korkmadan milletimizin hakkıdır diye uygulayacağız. Türkiye'nin dış politikasını tekrar itibarlı bir hale getireceğiz. Hangi gün hangimize tokat atacak diye endişe ettiğimiz baba yerine, sert, sinirli, asabi bir baba yerine, seven, saygı duyan, evlatların arasında ayrım yapmayan bir ana sevgisini Türkiye'de hakim kılacağız"  (DHA)