MHP: Iğdır yeniden gözden geçirilecekArtı Gerçek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 'Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz' dedi.


Iğdır'da AKP ve MHP belediye başkanlığı için ayrı ayrı aday çıkardı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de HDP'nin kazanmaması içim Iğdır'da aday çıkarmayacaklarını söyledi. Akşener AKP ve MHP'yi de ayrı adaylar çıkarıp HDP'nin kazanmasını "sağlayacakları" için milliyetçi olmamakla suçladı. Bu tartışmalar sürerken MHP'den Iğdır'da adayını geri çekme sinyali geldi. 

Semih Yalçın, “Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti lideri tekrar görüşecek. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz. Mesela Iğdır örneğini verebiliriz. Bu gibi yerler tekrar gözden geçirilecektir” dedi.
 
Semih Yalçın, Kastamonu’da partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı. Burada düzenlenen programda konuşan Yalçın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin uyguladığı politikalar neticesinde, 31 Mart sonrası güzel şeylerin olacağını savundu. Yalçın, CHP’nin HDP ve diğer partiler ile birlikte hareket ettiğini öne sürerek, “Kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklar ile hareket ediyorlar. Böyle bir ittifaka yol vermemiz mümkün değil. Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti lideri tekrar görüşecek. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkanımızın son görüşmelerinde ortaya çıkan bu. Mesela Iğdır örneğini verebiliriz. Bu gibi yerler tekrar gözden geçirilecektir” dedi. (DHA)