MHP'lilerin davası yarın başlıyorArtı Gerçek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde toplanıp slogan atan MHP'lilerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın.


4 Ekim 2018'de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin karşılıklı açıklamalarının ardından, Bahçeli, "Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın" şeklinde bir tweet atmıştı. Bahçeli'nin sözlerinin ardından bir grup MHP'li Akşener'İn evinin önüne giderek slogan atmıştı.

Olayın ardından ilçe teşkilatı ile birlikte görevden alınan MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan’ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin 'tehdit' ve ‘hakaret’ suçlarından yargılanmasına yarın başlanıyor. Akşener de MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan ve Üsküdar İlçe Sekreteri Naim Özcetekin'den şikâyetçi olmuştu.

Savcılık tarafından 12 Kasım 2018 tarihinde hazırlanan iddianamede, 16 şüphelinin 'tehdit' suçundan 2'şer yıldan 5'er yıla kadar hapis ile cezalandırılmaları istenirken, Hakan Aslan ve Naim Özcetekin için ayrıca 'hakaret' suçundan da 3.5 aydan 2'şer yıl 4'er aya kadar hapis cezası talep edildi.

İddianamenin, gönderildiği Anadolu 22. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından mahkeme, duruşmanın 14 Ocak'ta yapılmasına karar verdi. (HABER MERKEZİ)