Milli Takım ile anlaştığı söylenen Şenol Güneş: Beşiktaş'tan ayrılmak istemiyorumArtı Gerçek

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan resmi bir teklif almadığını söyledi.


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, A Milli Takım ile anlaştığı iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu’ndan resmi bir teklif olmadığını söyledi. Sezon sonuna kadar Beşiktaş’ta kalmak istediğini belirten Güneş, ”Ben buradan ayrılmak istemiyorum. Yönetim beni kovmadı. Şu anda burada kalmak istiyorum ama üç beş ay sonra ne olur bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Busaspor maçından sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Güneş şunları söyledi: "Bana yansıyan bir şey yok. Bu maça çıktım, haftaya Malatya maçı var. Ben buradan ayrılmak istemiyorum. Yönetim beni kovmadı. Şu anda burada kalmak istiyorum ama üç beş ay sonra ne olur bilmiyorum. Şu anda öyle bir durum yok. Kamuoyunda var deniyor. Mukavelem devam ederken nasıl gideyim? Şu anda Milli Takım'da Lucescu var, benim de burada mukavelem var. Burası bırakmadan bir yere gidemezsiniz. 'İki takımı beraber çalıştırmam.' demiştim, hala aynı düşüncem geçerli. Teklif olsa resmiyet olurdu. 'Antalyaspor maçı öncesi istifa etti' deniyor, benim istifam yok. Niye istifa edeyim, sonuna kadar kalmak için uğraşırım. Sezon sonu mukavelem bitince Milli Takım'ı isterim ama mukavelem varken istemem. Bugün maça çıktım, haftaya da çıkacağımı düşünüyorum. Benim muhatabım sosyal medya değildir, yönetim ve basındır. Yıldırım Bey orada, Federasyon orada, Fikret Bey orada. Kovulmak için bir şey yapmam, kalmak için her şeyi yaparım. İlk günden bugüne çok mutluyum. Burada beni seviyorlar ve sahipleniyorlar."

Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile görüşüp görüşmediği yönündeki bir soruya ise "Evet görüştüm. Ben berberdeydim, onlar da oradaydı. Hatta Ali Koç da oraya geliyor" yanıtını verdi. (DHA)