'Sen kalkıp Selo, Selo, Selo bağırması altında miting yapıyorsun'Artı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da kendi mitingine 35 bin, İnce'nin mitingine ise 10 bin kişinin katıldığını iddia etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce'nin Diyarbakır'da düzenlediği mitingle ilgili, "Sen kalkıp Selo, Selo, Selo, onların bağırması çağırması altında miting yapıyorsun" değerlendirmesini yaptı.

TGRT canlı yayınında soruları yanıtlayan Erdoğan, kendi mitingine 35 bin, İnce'nin mitingine ise 10 bin kişinin katıldığını açıklayarak, "Mitinge katılanlar CHP'li, HDP'li miydi? Benim aldığım bilgiler, tamamına yakını HDP'liydi" dedi.

"Cumhur ittifakını bölmeye kimsenin gücü yetmez" diyen Erdoğan, "Bizim Rabiamız var. Bu Rabiamızda tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet, 81 milyon var. Biz bunları eğer ayırt edersek çok büyük yanlış yaparız" şeklinde konuştu. 

Erdoğan, anketlerle ilgili ise rakam vermekten kaçınarak, oy oranları ile ilgili soruya, "Benim bir prensibim var, bir defa en büyük kamuoyu araştırması sandığın konulduğu gündür ve milletin orada vereceği karardır" değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra 5 gün sonra ilan edilen Olağanüstü Hal'e ilişkin olarak "24 Haziran'dan sonra biz OHAL'e şöyle bir neşter vurabiliriz ama herhangi bir sıkıntı olduğu anda da OHAL tekrar getirilebilir" dedi. (HABER MERKEZİ)