'Müftülere nikah yetkisi' savunusuArtı Gerçek

AKP'li Ünal: Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi ne ise yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor.

HABER MERKEZİ - AKP'nin MYK toplantısının ardından parti sözcüsü Mahir Ünal açıklamalar yaptı. Ünal, Meclis'te görüşülmesi ertelenen yasa tasarısını savunmaya devam etti.

AKP Sözcüsü, "Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi medeni kanunun değişmesiyle ilgili bir konu değil" dedi.

Ünal şöyle konuştmasının devamında şunları söyledi:

Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi ne ise yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Medeni kanunun ona verdiği yetki ile müftüler nikah kıyacak. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz.

CHP 'FETÖ' AĞZIYLA KONUŞUYOR

CHP FETÖ'ye inanmıyor mu? Bütün dünya görmüşken CHP neden görmezden geliyor. CHP bunun vebailini altından kalkamaz. 15 Temmuz'a tiyatro, kontrollü darbe diyen herkesle, 15 Temmuz'un anısına ve yüksek hatırına sonuna kadar mücadele ederiz ve hesabını sorarız. Bu ülke işgal edilmek istendi. CHP'nin yapması gerken şudur: Türkiye Cumnhuriyeti bunu terör örgütü olarak görmeye başladı mı, başladı.

CHP, elinizde delil yokken nasıl bunu terör ötgütü olarak değerlendirirsiniz dedi. Devlet bu yapıyla mücadele etmeye başladı. AK Parti demiyorum, çünkü bu girişim devlete karşı yapılmış bir dabe girişimiydi. FETÖ'nün nasıl bir örgüt olduğu ve desteklendiği ortada. O yüzden bu konuda hiç bir şekilde birilerinin FETÖ'nün ağzıyla konuşmasına tahammülümüz yok. Herşey ortadayken nasıl olur da siz kalkıp bunu AK Parti yapmıştır dersiniz.