Mültecileri Yunanistan diye Tekirdağ'da bıraktılarArtı Gerçek

Mültecilerin, İstanbul’da anlaştıkları insan kaçakçılarına kendilerini Yunanistan’a götürmeleri karşılığında 2 bin dolar para ödedikleri belirtildi.


HABER MERKEZİ- İnsan kaçakçıları, Yunanistan’a götürmek için kişi başı 2 bin dolar aldıkları Pakistanlı 27 mülteciyi “Yunanistan” diyerek Tekirdağ’da bıraktı. Jandarma tarafından ağaçlık alanda bulunan ve soğuktan üşüyen mülteciler gözaltına alındı.

EKSİ 3 DERECEDE AÇIKTA KALDILAR

Tekirdağ-Malkara karayolunun 20’nci kilometresindeki Yukarı Kılıçlı mevkiinde yol kenarı ve ağaçlık alanda bazı şahısları gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. İl Jandarma ve merkez Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, gittikleri bölgede ağaçlık alanda 27 kaçak Pakistanlı buldu. Eksi 3 dereceye düşen soğuk havada oldukça üşüdükleri görülen mültecilere jandarma tarafından dağıtılan battaniye ile ısınmaları sağlandı.

KİŞİ BAŞI 2 BİN DOLAR ÖDEDİLER

Mültecilerin, İstanbul’da anlaştıkları insan kaçakçılarına kendilerini Yunanistan’a götürmeleri karşılığında 2 bin dolar para ödedikleri belirtildi. İstanbul’dan bir araca bindirilen mültecilerin Edirne’ye götürüldüğü ancak kentteki sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle, insan kaçakçılarının mültecileri Tekirdağ’a getirdikleri öğrenildi. Tekirdağ-Malkara karayoluna gelen insan kaçakçıları burada mültecileri, ‘Yunanistan’a geldik’ diyerek ağaçlık alana bırakıp, kayıplara karıştı.

Jandarma gözaltına aldığı 27 Pakistanlı mülteci ile ilgili soruşturma yürütürken, insan kaçakçılarını yakalamak için de çalışma başlattı. 

(DHA)