Netanyahu katliamdan Hamas'ı sorumlu tuttuArtı Gerçek

İsrail Başbakanı 60'dan fazla Filistinlinin ölümünü "Hamas o insanları oraya itmeseydi hiçbir şey olmazdı'' sözleriyle savundu


DÜNYA - Gazze’de 60’dan fazla Filistinlinin İsrail askerlerinin açtığı ateşle hayatını kaybettiği katliamla ilgili İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Hamas’ı suçladı.

Amerikan CBS televizyonuna konuşan Netanyahu, Hamas’ın sivilleri zorla Gazze sınırına yolladığını iddia etti. Netanyahu, “Amacının İsrail'i yok etmek olduğunu ilan eden Hamas, İsrail'in içine devasa bir sızma gerçekleştirme fikriyle insanları buna zorluyor. Bu insanlara ödeme yapıyorlar. Dolayısıyla bunlar sizin sandığınız gibi barışçı gösteriler değil. Hamas o insanları oraya itmeseydi hiçbir şey olmazdı'' şeklinde konuştu.

Hamas’ın sivilleri can kaybı olması için ateş hattına sürdüğünü de ileri süren İsrail Başbakanı askerlerinin ateş açmasını da şöyle savundu:

“İsrail üzerinde baskı kurulması için can kayıpları verilmesine çalışıyorlar ki, bu korkunç bir şey. Her türlü aracı denersin, öldürücü olmayan arraçları denersin ve işe yaramazlar. Dolayısıyla kötü tercihlerle baş başa kalırsın. Elinde kötü kartlar vardır. Dizin altından vurmaya çalışırsın ama bazen işe yaramaz.''


İLGİLİ HABER: GAZZE'DE KATLİAM


‘HAMAS, EL KAİDE GİBİ’
Netanyahu, Hamas’la görüşüp görüşmeyeceği sorusuna da “Bizim yıkımımızı istedikleri müddetçe ben onlarla ne konuşacağım. El 'Kaide ile görüşebilir misiniz, Usame bin Ladin ile müzakere edebilir misiniz' demek gibi bir şey. Neyi görüşüp konuşacağım?” cevabını verdi. (HABER MERKEZİ)