Netanyahu meydan okuduArtı Gerçek

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesinde alınan kararların kendilerini etkilemediğini söyledi.


HABER MERKEZİ- ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararı sonrası İstanbul'da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesinde Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti olarak tanındığı açıklandı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu bu kararın kendilerini etkilemediğini söyledi.

Sputnik'in haberine göre, Başbakanlık Ofisi'nde açıklamalarda bulunan Netanyahu, Filistinlilerin gerçeği fark etmesi gerektiğini savundu.

Netanyahu, zirvede açıklanan deklarasyona ilişkin, "Bütün bu deklarasyonlar bizi etkilemez. Kudüs'le ilgili bir diğer gerçeği de kabul etmek gerek: Bu kentin sadece İsrail'in başkenti olduğunu söylemiyoruz, aynı zamanda Kudüs'te tüm dinler için ibadet özgürlüğüne saygı gösterdiğimiz hususunda ve bunu tüm Ortadoğu'da yapan tek ülke olduğumuzda ısrar ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Nihai olarak "hakikatin kazanacağını" savunan Netanyahu, birçok ülkenin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını ve büyükelçiliklerini bu kente taşıyacaklarını öne sürdü.