Nihal Olçok: Tayyip Bey 'Paylaşım yapmayın' derse dinlemem çünkü iki can kaybettimArtı Gerçek

Nihal Olçok, 15 Temmuz'da yaşamını yitiren AKP'nin kampanyalarını da yürüten Erol Olçok'un eşiydi.


15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip'le birlikte yaşamını yitiren Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok, Odatv'ye konuştu. Son zamanlarda iktidara yönelik eleştirileriyle gündeme gelen Nihal Olçok, "Tayyip Erdoğan'dan 'Nihal Hanım paylaşım yapmayın' ricası gelirse dinler misiniz?" sorusuna "Benim paylaşımlarım siyasi değil, iki can kaybetmişim. Haklı olarak da, görmezden gelinen konularla ilgili can çekişiyorum" yanıtını verdi.

Odatv'den Ayşe Baykal'a konuşan Nihal Olçok'un sözlerinin bir bölümü şöyle:

-Biz beş kişilik bir aileydik. Aile olmanın yanında belki de Türkiye’de çok az insana nasip olabilecek kadar özgün, ferdîleşme süreçlerinde de özgür olan bir aileydik. Bu, benim korumaya çalıştığım bir miras… Çocuklarım birer birey, tıpkı benim ve sizin gibi… Herkes bu süreci -15 Temmuz ve sonrasını kast ediyorum- kendi serüvenine göre yaşıyor ve üçümüz payımıza düşeni alıyoruz. Çünkü biz 15 Temmuz gecesi şunu öğrendik; kimse kimseyi Allah’tan daha fazla koruyamaz. Abdullah 1.85 boyuyla babasını koruyamadı. Babası da 55 yaşıyla ve hem de toplumdaki statüsüyle evladını koruyamadı. Bunun için koruma ve koruyuculuk kavramı bende değişti.

Son zamanlarda sosyal medya hesabınızdan 15 Temmuz’la ilgili çarpıcı paylaşımlar yapıyorsunuz. Diğer taraftan da gerek Tayyip Bey’e, gerek AK Parti hükümetine yakın bir isimsiniz. Tepki alıyor musunuz Tayyip Bey’den veya siyasi cenahtan?”

-Arada 1-2 kişi aradı ama, bir uyarı gelmedi.

Tayyip Bey, Nihal Hanım paylaşım yapmayın, dese, dinler misiniz?

-Dinlemem. Benim paylaşımlarım siyasi değil, ben iki can kaybetmişim. Haklı olarak da, görmezden gelinen konularla ilgili can çekişiyorum.