Nuray Hafiftaş yaşamını yitirdiArtı Gerçek

Kanser tedavisi gören Hafiftaş hayata veda etti. Hafiftaş için devlet töreni yapılacak.

HABER MERKEZİ- Sanatçı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Hafiftaş , geçtiğimiz yıl Temmuz ayında geçirdiği kalın bağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle Pendik'teki özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Nuray Hafiftaş'tan bugün acı haber geldi. Hafiftaş yaşamını yitirdi. 

DEVLET TÖRENİ YAPILACAK 

Nuray Hafiftaş, yarın ikindi namazını takiben Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Nuray Hafiftaş'ın yakın dostu sanatçı Müşerref Akay, sanatçının devlet töreniyle uğurlanacağını açıkladı. Hafiftaş'ın hayatın kaybettiği hastaneye gide ve gözyaşı döken Akay;  "Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle Nuray Hafiftaş'ın cenazesi devlet töreniyle kalkacak" dedi.


NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş 8 Ağustos 1964 yılında Ardahan'da dünyaya geldi. İTÜ Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var. Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet"i ise İzzet Yıldızhan okudu. Sanatçının son albümünde ise kendisine ait Be Hey Gafil ve Yavrular isimli iki bestesi bulunuyor.