ODTÜ'de rektörlüğün şenlik iptaline öğrencilerden tepki: ReddediyoruzArtı Gerçek

'Bahar Şenlikleri'nin sınırlandırılarak iptal edilmesini reddediyoruz.'


Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) uzun yıllardır ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen Uluslararası Bahar Şenliği iptal edildi.

Rektörlük iptal edilen şenlik ile ilgili olarak, "Üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız" dedi.

"ODTÜ'LÜLERİ ŞENLİĞİMİZE SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

UGT'den rektörlüğün iptal kararına ilişkin olarak yapılan kamuoyu açıklamasında, "Kendi şenliğini kendi istediği şekliyle yapmak isteyen tüm ODTÜ'lüleri, 16 Nisan Salı günü 13:30'da rektörlük önünde toplanmaya ve şenliğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz" dendi.

Ayrıca, "Karşılaştığımız bu baskı uzun zamandır diğer topluluklar üzerindeki engelleme ve kısıtlamalardan bağımsız değildir" denilen açıklamada,

"Yıpratılmak istenen yalnızca şenlik değil öğrencilerin yıllardır elleriyle ördüğü ODTÜ kültürüdür. Bu kararı alanlar bilmelidir ki, bizler ODTÜ öğrencileri olarak 32 yıllık ortak üretimin, emeğin ve kültürümüzün somut bir karşılığı olan Bahar Şenlikleri'nin sınırlandırılarak iptal edilmesini reddediyoruz" ifadelerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)