Oğuz Arda Sel'in adı Beyoğlu'nda yaşayacakArtı Gerçek

Çorlu tren faciasında yaşamını yitiren 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel'in adını taşıyan dernek Beyoğlu'nda açıldı.


ARTI GERÇEK- Çorlu'da 8 Temmuz 2018'de meydana gelen tren kazasında 25 yurttaş yaşamını yitirmişti. O yolculardan biri de 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel'di. Kazanın ardından ihmaller zinciri bilirkişi raporlarıyla bir bir ortaya çıkarken, yetkililerden gelen 'ihmal yok' açıklaması acılı ailelerin canını daha çok yakmıştı. 

Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Sel bir yandan hukuk mücadelesini sürdürürken diğer taraftan sosyal medya aracılığıyla 'kaza değil, cinayet' demeyi sürdürdü. Anne Sel, oğlununun adını yaşatmak için bugün bir adım daha attı. 

Bir süredir çalışmalarını yürüttüğü Oğuz Arda Sel Çocuk Derneği'ni, Beyoğlu Asmalı Mescit'teki yerinde açtı. Mısra Sel'e açılışta aralarında gazeteci Mustafa Hoş'un da bulunduğu çok sayıda kişi eşlik etti. 

Mısra Sel kaybettiği oğlunun adını taşıyan derneğin amacını Cumhuriyet'e şu sözlerle anlatmıştı: "Bu ihtiyaç sahibi çocuklara her türlü desteğin karşılıksız verileceği bir dernek. Böylelikle yaşam hakkı elinden alınan Oğuz Arda, bütün çocukların hak ettikleri gibi bir hayat sürmesini sağlayacak. Van’da delik ayakkabılarla okula giden 35 evladımıza bot ve mont yolladık. Bu dernek Türkiye genelinde tüm çocukların ihtiyaçlarını - elimizden geldiğince - sağlayacak. Futbol tutkunu çocukları unutmadık. Uzunköprü başta olmak üzere ihtiyacı olan çocuklara krampon, tekmelik, konç yollayacağız Oğuz Arda’nın anısını yaşatmak için...