'OHAL komisyonu dipsiz bir kuyu'Artı Gerçek

İşlerine geri dönmek için eylemde olan kamu emekçileri, iktidarın adres olarak gösterdiği OHAL komisyonunun dipsiz bir kuyu gibi olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ - Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi olan emekçilerin, işlerine geri dönmek için başlatmış oldukları eylem 51'inci haftasında.

Kadıköy Altıyol Meydanı'nda bir araya gelen emekçiler, “KHK’ler gidecek biz kalacağız”, "İşimizi, ekmeğimizi geri alacağız" pankartı ve “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” dövizlerini açtı.
 
'50 EMEKÇİ İNTİHAR ETTİ'
 
Emekçiler adına açıklama yapan Hüseyin Demir, ihraç edilen kamu emekçilerinin kamu ve özel sektörde çalışmasının engellendiğini söyledi. 50’nin üzerinde kamu emekçisinin ihraç edildiği için intihar ettiğini hatırlatan Demir, “Çaresizliğe, yalnızlığa ve bunalıma itildik. İktidarın adres olarak gösterdiği OHAL komisyonu ise adeta dipsiz bir kuyu gibi. Kuyuya bakar gibi emekçiler, sonu gelmeyen bir çaresizliğe itiliyor” diye konuştu.
 
MÜCADELEYE DEVAM
 
Savundukları değerler nedeniyle ihraç edildiklerini söyleyen Demir, “Mücadelemiz iş, ekmek, onur mücadelesidir ve meşrudur. Mücadelemiz işimizi tekrar alıncaya kadar devam edecektir. Gasp edilen işimizi ve haklarımızı geri almadan ve bu haksızlık son bulmadan hiçbir yere gitmeyeceğiz. Alanlarda sonuna kadar mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi
 
Eylem çekilen halayların ardından son buldu. (Mezopotamya Ajansı)