Okuyan'dan savaş çığırtkanlığıArtı Gerçek

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan'dan Erdoğan'a destek açıklaması.

HABER MERKEZİ - Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, hükümetin Kandil'i yerle bir edip, PKK'lile rin ölülerini Türkiye'ye getirmesi durumunda, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, AKP Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceğini söyledi.

Savaş çığırtkanlığı yapan eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, KRT'de Çağlar Cilara'nın programında konuyla ilgili şunları söyledi: "Önümüzdeki günlerde buna Türkiye hazır olsun, Türkiye İran ve Irak ile anlaşacak, Kandil'i yerle bir edecek, Karayılan denilen köpek bilmem ne, oradaki insan cellatları, işkenceciler, katiller sürüsünün leşlerini yere serip bunları Türkiye'ye getirecek, olacak. O zaman Tayyip Erdoğan'ın oyu yüzde 60 olur ve Yaşar Okuyan da çıkar, Erdoğan'a oy verir. Veririm kardeşim."

Yaşar Okuyan programda ayrıca Erdoğan'a 10 Kasım eleştirisinde de bulundu. Daha önce, "Ataya saygı duruşunda sap gibi dikilmeye gerek yok" diyen Erdoğan'a, "Atatürk, sap gibi niye duruyorlar diyeni ölümünden 79 sene sonra sap gibi huzuruna getirtir, sap gibi durdurtur, ondan sonra da ben de Atatürkçüyüm dedirtir, işte Atatürk bu" diyerek yanıt verdi.