Öldürülen Tarçın'ın heykeli Kadıköy'e dikildiArtı Gerçek

Kadıköy Ferit Tek Sokak'a ters yönden giren araç, uyuyan Tarçın'ı ezdikten sonra yaklaşık iki metre sürüklemiş, araç daha sonra kaçarak uzaklaşmıştı.


İsmini renginden alan ve 18 yaşında olduğu düşünülen Tarçın'ın heykeli, "Kadıköylüler için vefa bir semt adı değildir" ifadeleriyle Kadıköy Belediyesi tarafından duyuruldu.

Moda sakinleri tarafından çok sevildiği bilinen Tarçın'ın heykeli Modalı heykeltraş İskender Giray tarafından yapıldı.

Posta'nın haberine göre heykeltraş Giray, Tarçın heykeliyle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Ben de köpek sahibi biri olarak yaşanan olaydan son derece rahatsızım. Moda'da hayvan gönüllüleri olan Sennur Ulugönül ve Mine Vural heykel yapma fikriyle ilgili benimle iletişime geçtiler. Bu konuda yardım etmek istediğimi belirttim. Yapacağım heykeli bedel talep etmeden seve seve yapacağımı söyledim. Tarçın heykeli yoruma açık bir çalışma değil. Olayı canlandırmak ya da olayın üzerine gitmek amacım yok. Sadece Tarçın'ını ölümsüzleştirecek bir anıt olmasını istiyorum. Heykeli, Tarçın'ın her zaman yattığı olan köşeye koymak istiyoruz" ifadelerini kullandı. (YAŞAM HABERLERİ SERVİSİ)