Önce patron sonra genel müdür kaybolduArtı Gerçek

İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan'ın yurtdışına kaçtığının ortaya çıkmasının ardından şirketin Genel Müdürü Gülsen Ramazanoğlu da kayıp...


EKONOMİ - Önce yurtdışına kaçtığı ortaya çıkan İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan'ın Twitter üzerinden bir açıklama yaparak iflasını istemesinin ardından şimdi de şirketin Genel Müdürü konumunda olan Gülsen Ramazanoğlu'nun da kayıp olduğu iddia ediliyor. İnan'ın, Kanada ya da Avustralya’ya gittiği ve kendisinden haber alınamadığı ifade edilmişti.

Dün akşam saatlerinde Serdar İnan, Twitter’dan açıklama yaparak, 53 yıldır faaliyet gösteren İnanlar İnşaat'ın kapısına kilit vurulduğunu ifade etti. Bir yıl önce yurtdışına gittiğini, şirketinde 600 çalışanının bulunduğunu aktaran İnan, işçilerinin maaşlarını ilk kez bu ay ödeyemediklerini kaydetti.

İLGİLİ HABER: İNANLAR İNŞAAT'IN SAHİBİ İFLASINI İSTEDİ

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ertesi günü şirketinin kaderinin değiştiğini ve 'FETÖ' üyeliği iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra şirketin maddi ve manevi yıkıma uğradığını savunan Serdar İnan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İnanlar’ın 150 milyon TL ödenmiş sermayesi vardır ve elindeki malların değeri bu zan olmaz ise yaklaşık 300 milyon değerindedir. Arabam teknem dahil şirketin tüm varlıkları Türkiye’dedir. Şirketimizin malvarlığı rahatlıkla  borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyededir. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını istiyorum, ilgili resmi makamlardan ricam işlemlerin bu yönde yapılmasıdır, böylece hak sahipleri alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir"

GENEL MÜDÜRE DE ULAŞILAMIYOR

Hürriyet gazetesine yer alan habere göre İnanlar İnşaat yetkililerinin sırra kadem basması gündemdeki yerini korurken; Serdar İnan’ın yanı sıra İnanlar İnşaat Genel Müdürü Gülsen Ramazanoğlu’nun da yurtdışında olduğu kaydediliyor. Ramazanoğlu’nun; İnan ailesi ile aynı yerde bulunduğu kaydediliyor.

Serdar İnan’ın kardeşi Murat İnan’ın da yurtdışında olduğu belirtiliyor. Bu arada Ramazanoğlu’nun, Serdar İnan’ın eşinin akrabası olduğu öğrenildi.

Bankaların haciz başlattığı İnanlar İnşaat’ın merkez ofislerine gidildiğinde kimseye ulaşılamıyor.