Özgür Özel: Kenan Evren de hisseleri istemiştiArtı Gerçek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İş Bankası hisselerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına cevap verdi.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Macaristan gezisi dönüşünde CHP'nin iş bankası hisselerinin hazineye devri için MHP ile birlikte çalışabileceklerini söyledi. Bu sözlere CHP'den cevap geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “O takmış hisselere. Vasiyet özel hukuktur, vasiyete karşı kanun çıkartamazsın. Yasalara ahlaka aykırı iştir. Buna tenezzül ederlerse akıllarına gelmedikleri şekilde itiraz ederiz” dedi.

Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özel, İş Bankası hisseleri tartışmalarını anımsatarak şunları söyledi: “Buna en son Evren (Kenan) tenezzül etmişti. Yargı Atatürk’ün vasiyetini haklı görmüş korumuştu. Her dönem darbeciler bunu yapar. Mesele Atatürk’ün vasiyeti demektedir. Atatürk İş Bankası hisselerinin CHP tarafından yönetilmesini söylemiş. O takmış hisselere. Atatürk vasiyetini bırakmış; bir kısmını biz uyguluyoruz bir kısmını Erdoğan uyguluyor. Atatürk’ün vasiyet özel hukuktur. Genel hukuk kuralları aşamaz, vasiyete karşı kanun çıkartamazsın. Buna tenezzül ederlerse akıllarına gelmedikleri şekilde itiraz ederiz.” (DHA)