Peker'den AKP ve Erdoğan'a uyarıArtı Gerçek

'Seçimden önce af çıkmazsa Millet İttifakı'na oy vermeyi düşünen aileler var.'


AKP ve Erdoğan için Türkiye'yi kana boyamaktan söz eden, Erdoğan için düzenlediği mitingte barış akademisyenlerinin kanıyla duş alacağını açıklayan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ortaya attığı af çağrısı hakkında açıklama yaptı.

"Seçimden sonra Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP ve MHP’nin bu konuya bir çözüm üreteceğine tüm kalbimle inanıyorum" diyen Peker, 24 Haziran seçimlerinden önce Af çıkmadığı takdirde Cumhur İttifakı yerine Millet İttifakı'na oy verecekler olduğunu söyleyip bu kez AKP ve Erdoğan'ı uyardı:

"Bazı mahkum ailelerinin bayramdan önce infaz iyileştirme yasası çıkmazsa Cumhur İttifakı’na oy vermeyeceğiz dediklerini sosyal medyada sıkça okuyorum. Eğer Cumhur İttifakı’nı desteklerseniz af konusunda seçimden sonraya kalsa da yine bir umut var. Ancak, birbirine benzemez 4 partiden oluşan ittifaka eğer ki af çıkarırlar diye oy verirseniz vallahi ne affın çıktığına ne de kader mahkumlarının cezaevlerinde insani bir şekilde yaşadıklarına şahit olursunuz." (HABER MERKEZİ)