Pelin Ünker ve Sezgin Tanrıkulu Artı TV'deArtı Gerçek

Ayşe Yıldırım ile Ayşe Çavdar'ın hazırlayıp sunduğu 7. Gün programına gazeteci Pelin Ünker ile CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu gündemi değerlendirecek.


Bugün Artı TV'de ilk olarak Mihail Visiliadis ile Pakrat Estukyan'ın sunduğu "Haftanın Hay'ı Huy'u" ekranlara geliyor. Ardından Ayşe Yıldırım ile Ayşe Çavdar'ın hazırlayıp sunduğu 7. Gün programına gazeteci Pelin Ünker ile CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu konuk olacak. Son olarak da Tarihin Peşinde Xoybun Cemiyeti'ni ve 'Ağrı İsyanı'nın perde arkasını gündeme getiriyor.

HAFTANIN HAY'I HUY'U

Türkiye'nin tüm renkleri Artı TV'de.

Yedi günün hercümerci içinden öne çıkanlar, göze batanlar, Mihail Vasiliadis ile Pakrat Estukyan ile ekranlarınıza geliyor.

Haftanın Hay'ı Huy'u, bugün (pazar) saat 18.00'de Artı TV'de.

7. GÜN

Gazeteci Pelin Ünker ile CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Artı TV'de.

'Paradise Papers' olarak da bilinen Panama belgelerini yayınlayan gazeteciler gelişmiş ülkelerde ödüllendirilirken Türkiye'de cezalandırılıyor. Belgeleri yayınlayan gazeteci Pelin Ünker'e hapis cezası verildi. 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte seçim hileleri iddiaları da gündemdeki yerini aldı. Seçmen nakilleri ve terk edilmiş binalara kaydedilen seçmenler Artı TV'de mercek altına alınıyor.

Ayşe Yıldırım ile Ayşe Çavdar'ın hazırlayıp sunduğu 7. Gün programının konuğu, gazeteci Pelin Ünker ile CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu. 

7. Gün bugün (Pazar) 20.00'de Artı TV'de.

TARİHİN PEŞİNDE

Tarihin Peşinde programı bu hafta Xoybun Cemiyeti ve Ağrı İsyanı'nın arka planı üzerinde duruyor. Programda isyanın lideri İhsan Nuri Paşa'nın eşi Yaşar Hanım'ın anılarındaki savaşın, sınırın, aşkın ve hafızanın izini sürüyor. Savaşlar neleri doğurur, sınırlar neyin ifadesidir? New York Pratt Enstitüsü Kültürel Çalışmalar Koordinatörü Doç. Dr. Kumru Toktamış değerlendirecek. 

Ayşe Hür'ün sunduğu Tarihin Peşinde bugün (pazar) 21.00'de Artı TV'de.

Artı TV, Hotbird 13° Doğu uydusu üzerinden, 11054 Horizontal (yatay), 27500 frekanslarıyla veya www.artitv.tv internet adresi üzerinden izlenebilir.