PKK: Biz öldürmedikArtı Gerçek

PKK, Beytüşşebap’ta basının korucu olduğunu iddia ettiği Faik Ecer ile oğluna yönelik saldırının kendileri tarafından gerçekleştirilmediğini açıkladı.


Hakkari’nin Beytüşşebap ilçesine bağlı Dolê (Oymakaya) köyünde oturan Faik Ecer, 3 gün önce uğradığı silahlı saldırı sonrası ölmüş, oğlu Sipan Ecer ise yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Olay medyada da yer almış, öldürülen Faik Ecer’in korucu olduğu ve bir grup PKK’linin Ecer ile oğlunun bulunduğu aracı uzun namlulu silah ile taradığı iddia edilmişti. 

ANF’de yer alan PKK’ye ait yazılı açıklamada ise olayın basında iddia edildiği gibi olmadığı bilgisi yer aldı. PKK, Faik Ecer ile oğluna yönelik saldırının kendileri tarafından gerçekleştirdiği yönündeki iddiaları reddetti. Faik Ecer’in Kaşura bölgesinde tanınan, yurtseverliği ile bilinen ve PKK’ye milislik yaptığı belirtilen yazılı açıklamada, Ecer’in "PKK tarafından değil AKP-MHP iktidarına bağlı kontra güçler" tarafından öldürüldüğü belirtildi.

PKK açıklamasında Ecer ile oğluna yapılan silahlı saldırının 24 Haziran öncesi yapılmasının manidar olduğu yazılırken, bu saldırılarla seçmene korku salınmak istendiği de belirtildi. (HABER MERKEZİ)