Polis engeline anne terliğiArtı Gerçek

Tutuklu yakınlarının Diyarbakır Koşuyolu Parkı'nda yapacakları eylem polis tarafından engellendi.


Remzi BUDANCİR


ARTI GERÇEK - Yakınları açlık grevinde olan ailelerin eylemleri sürüyor. Tutuklu yakınlarının Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Koşuyolu Parkı'nda yapacakları eylem polis tarafından engellendi.  Koşuyolu parkının etrafını bariyerlerle kapatan polis, çok sayıda TOMA, zırhlı araç ve çevik kuvvet polisleri sevk etti. Anneleri parkın içine girmesine izin verilmedi.

ANNELERİN YÜRÜYÜŞÜ ENGELLENDİ

Koşuyolu parkı karşısında bulunan Batıkent kavşağına geçen annelere polis engeli ile karşılaştı. Polis anneleri parkın yanında bulunan caddede çembere alarak, yürümelerini engelledi. Polisin annelere müdahale etmesine HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz tepki gösterdi. Bu sırada tartışma yaşandı.

ANNELER POLİSİN MÜDAHALESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Polisin müdahalesine anneler tepki gösterdi. Yakını açlık grevinde Hazal Yıldırım gözaltına alan polis, annelerin dağılmasını istedi. Polisin müdahalesi tepkilere neden oldu. Bir anne polisin müdahalesine karşı terliğini kaldırması kameralara yansıdı.

 

Polis annelerin Koşuyolu parkında açıklama yapmasına izin vermemesi üzerine anneler yürüyüşe geçti. Anneler polis eşliğinde HDP Diyarbakır İl Binasına önüne geldiler ve burada bir oturma eylemi yaptılar.