Polis operasyonunda bir kişi öldürüldüArtı Gerçek

Manisa'da narkotik polisi uyuşturucu operasyonu düzenledi.Manisa'da narkotik polisinin düzenlediği operasyonda bir kişi öldürüldü.

DHA'nın bildirdiğine göre polisin uzun süredir takibinde olan uyuşturucu satıcılarına yönelik dün saat 18.30 sıralarında operasyon düzenlendi. Şehzadeler ilçesindeki Kuşlubahçe Mahallesi 4203 Sokak'taki iki katlı bir apartmanın zemin katında bulunan boş dükkanın çevresini saran polis, apartmanda yaşayanları güvenlik nedeniyle sessizce dışarı çıkardı.

Daha sonra düzenlenen baskında iddiaya göre bir kişi polise ateşle karşılık verdi. Çıkan çatışmanın ardından polis sokağın giriş ve çıkışlarını kapatırken, yaklaşık 50 metre yakındaki erkek öğrenci yurdu da güvenlik nedeniyle boşaltıldı.

Zanlılardan biri çatışmada öldürülürken, diğer zanlı sağ olarak yakalandı. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Manisa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 12 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 18.30 sıralarında Kuşlubahçe Mahallesi 4203 Sokakta narkotik çalışması nedeniyle girilen bir adreste polise silahla karşılık verilmesi neticesinde bir şahıs eks, bir şahıs da sağ olarak ele geçirilmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir" denildi. 

İki şüphelinin yaklaşık 3 ay önce işyerini spor salonu yapmak için kiraladıkları ve 2 gün önce ise boş işyeri içerisinde çalışma yaptıkları iddia edildi. (DHA)