Polis, 'Sadece Diktatör'ü engellemek için kapı kapı dolaştıArtı Gerçek

Atay'dan Erdoğan'a:' Tek diktatör de kendisi değildir, sadece sistemin küçük bir parçasıdır. Kendisine o kadar önem atfetmesin'


HABER MERKEZİ- Onur Orhan'ın yazdığı Caner Erdem’in yönettiği ve Barış Atay'ın sahnelediği 'Sadece Diktatör' oyununa ilişkin engelleme çabaları sürüyor. Barış Atay Emniyet'in Kadıköy'de oyunun gösterileceği sahneyi bulmak için çabaladığını belirtti.

Cumhuriyet''in haberine göre Tiyatro oyuncusu Barış Atay, Twitter hesabından, İstanbul Emniyet Müdürü'nün talimat verdiğini, Kadıköy emniyetinin de Kadıköy’deki tüm sahneleri arayarak “Sadece Diktatör burada mı oynuyor, bu oyun sakıncalı, şikayet var” dediğini öne sürdü.

Neredeyse her temsile sivil polis gönderdiğiniz için bilmemeniz mümkün değil” diyen Atay, oyunun üç sezonda 157 kez sahnelendiğini ifade etti.

'TEHDİTLERE BOYUN EĞECEK DEĞİLİZ'

Oyunun yalnızca Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda oynandığını aktaran Atay  “Diğer sahnedeki dostlarımızı, oyunun orada oynanmadığını bilmenize rağmen taciz etmeniz boşa bir çabadır. Hiçbir tiyatrocu arkadaşımız ve biz tehditlerinize boyun eğecek değiliz. Öyle olsa iktidarınız süresinde tiyatro yapmak yerine, ‘saray’da yemek kuyruğuna girerdik zaten.”ifadelerini kullandı. 

'TEK DİKTATÖR ERDOĞAN DEĞİL'

Atay açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Erdoğan’ın da sadece kendisinden bahsedildiği paranoyasına kapılması ya da kendine bu kadar büyük bir önem atfetmesi gereksizdir. Derdimiz sadece kişiler değil, baskıcı yönetimler ve diktatörlüklerdir. Tek diktatör de kendisi değildir, sadece sistemin küçük bir parçasıdır. Özet olarak ‘Sadece Diktatör’ şu ana kadar yaklaşık 40 bin seyirciye ulaşmıştır, bundan sonra da her türlü engelleme çabanıza, baskılara rağmen ulaşmaya devam edecektir. Biliriz ki korkunuz budur!”

Kadıköy Emek Tiyatrosu da Atay’ın sözleri yönünde bilgi paylaştı.