Robot köpek SpotMini artık kapı açabiliyorArtı Gerçek

Boston Dynamics, SpotMini’nin yepyeni bir davranışını, kapalı kapıları açabilme özelliğini tanıttı.


HABER MERKEZİ - Boston Dynamics’in dört ayaklı sevimli robotu SpotMini artık kapıları da açabiliyor. Artık ne kaçabilir ne de saklanabilirsiniz. 

Robot teknolojileri konusunda yaptığı gelişmelerle hem kendine hayran bırakan hem de interneti robot ayaklanması konusunda paniğe sürükleyen Boston Dynamics yine yeni gelişmeler kaydetmiş. Birkaç ay önce Atlas’a yeni özellikler eklemişti ve robot ters takla atabiliyor ama aynı zamanda dengesini kaybetmiyordu. O sırada SpotMini'nin görünüşü modernize edilmişti. Dört ayaklı olan SpotMini’nin hareket özellikleri geliştirilmekle kalmamış, yeni bir uzuv eklenmiş ve bu uzuv ile robotun özellikleri önemli ölçüde geliştirilmiş.

Boston Dynamics'in yeni videosu akıllara Black Mirror dizisinin 'MetalHead' isimli bölümünü getirdi. SpotMini sosyal medyada da çok tartışılıyor. Robotla ilgili daha fazla bilgi isteyen takipçiler, aynı zamanda robotun aslında bir uzaktan kumanda ile yönetildiği iddiasında da bulundu. Videoda kolsuz robotun diğerini çağırması ve kapıyı açmasını beklemesi ise, videoya filmsel bir kurgu katıyor.