Saadet Partisi: Hem saldırdılar hem telefonlarını gasp ettilerArtı Gerçek

Ankara'da partililere yapılan saldırı üzerine açıklama yapan Saadet Partisi, 'Bazı gençlerimizin ceket, telefon ve araç anahtarları gasp edilmiş, çekilen görüntüler silinmiştir' dedi.


Saadet Partisi, Ankara'da seçim çalışması yapan üyelerinin MHP'liler tarafından saldırıya uğramasıyla ilgili yazalı bir açıklama yayımladı. Ankara Valiliği'nin saldırının ardından Saadet Partilileri suçlayan açıklamasına tepki gösteren Saadet Partisi, saldırı sırasında MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya'nın da orada  bulunduğunu belirtti.

Karakaya'nın olaya müdahalede bulunmadığı vurgulanan açıklamada yaralı partililerin hastane yerine karakola götürüldüğü, yaralı arkadaşlarının telefonların da gasp edilği ifade edildi.

Açıklama şöyle:

"Olay sürecinde grubun başında MHP Milletvekili Mevlüt Karakaya ve MHP'nin birçok Ankara yöneticisi olmasına rağmen dakikalar içerisinde sayıları ve saldırganlığı artan grup, gençlerimizi tabancalarla tehdit emiş ve demir sopalarla darp etmiştir. Bu saldırı neticesinde 15 parti mensubumuz darp edilmiş, 7 mensubumuz da hastaneye kaldırılmıştır. Ağır bir şekilde yaralanan Milletvekili Adayımız Fethi Öztürk yoğun bakıma alınmıştır.
Olaylar esnasında MHP'li grubun silahla tehdidi ve saldırısı karşısında Milletvekili Adayımız Fethi Öztürk, ruhsatlı silahı ile nefsi müdafaa ve grubun dağılıp herhangi bir faciaya yol açmaması için havaya bir el ateş etmek zorunda kalmıştır. Bütün bu olaylar esnasında maalesef olay yerine yeterli emniyet gücü sevk edilmemiş ve olay yerinde bulunan az sayıda emniyet mensubu ise gerekli müdahaleyi yapmamıştır.

'AĞIR YARALI KİŞİ HASTANE YERİNE KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ"

Saldırı sadece darp ve silah tehdidi şeklinde olmamış bazı gençlerimizin ceket, telefon ve araç anahtarları gasp edilmiş, telefon kamerasına çekilen görüntülerin büyük kısmı silinerek yok edilmiştir. Saldırı sonucu ağır yaralanan Fethi Öztürk, önce hastane yerine ifade için karakola götürülmüş acil müdahale ihtiyacı olmasına ve sağlık görevlilerinin ısrarına rağmen hastaneye ulaştırılması emniyet mensupları tarafından geciktirilmiştir. Bu menfur olay üzerine bugün Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklama, tüm kamuoyunu bu saldırıdan daha fazla üzmüştür.

"VALİLİK SALDIRGANLARDAN HİÇ BAHSETMİYOR"

Açıklamada saldırıya uğrayanların suçluluğuna (!) ve tutuklanacağına işaret edilirken, saldırganlardan hiç bahsedilmemiştir. Üzülerek ifade edelim ki bütün bu yaşananlar, siyasetteki kin ve şiddet dilinin, kutuplaştırmanın ve düşmanlaştırmanın sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla herkesi bu konuda sorumlu davranmaya ve seçimlerin bir rekabet ve yarış olduğunu idrak etmeye davet ediyoruz. Mübarek Ramazan ayında kendisinden çok daha az sayıda insana saldırmayı ve yerde ölüme terk etmeyi kendilerine yakıştıranlar bu ülkeye ve aziz milletimize hiçbir şey veremezler." (HABER MERKEZİ)