Sanat, kültür, haber ARTI TV'deArtı Gerçek

Biribirinden farklı ve ilginç programların yanı sıra bugün tekstil işçisi kadınların pamuk ipliğine bağlı yaşamlarının anlatıldığı 'İplik Hayatlar' belgeseli ekranlara geliyor.

ARTI GERÇEK- Bu hafta Cumartesi programlarına bu hafta müzisyen Jose Feliciano'yu anlatan 7 Renk ile başlıyoruz. Ardından yönetmenliğini Kibar Dağlayan'ın yaptığı belgesel 'İplik Hayatlar' ekranlara geliyor. Daha sonra Nurseli Gözüaçık'la Gezen Bilir'de Bakırköy'ün tarihi ve kültürel mekanları var. Artı Sanat'ta Pınar Ensari Ataol Behramoğlu'nun şiilerinin tanıtıldığı "Ne Çok Hain" isimli şiir gecesini ARTI TV izleyicileri için izliyor. Sonra gündemin önemli konularına Erk Acarer'in hazırladığı program Haber Peşinde'de takip ediyoruz. Son olarak Mevzu Ciddi'de önemli konu dijital dünya ve etkilerini Ayşe Çavdar konuğu psikolog doktor Olga Selin Hünler ile konuşuyor.

7 RENK
Mustafa Sağlamer'in hazırlayıp sunduğu progrmın yeni bölümünde ana rahminde gözlerini kaybetmesine rağmen müzikte zirveye tırmanmayı başaran Jose Feliciano var. Saat 11.00'de.

'İPLİK HAYATLAR'

Tarih 29 Aralık 2005. Bursa'da bir tekstil fabrikasında çıkan yangında, aralarında bir çocuğun da olduğu beş sigortasız kadın işçi güvenlik önlemleri alınmadığı için can verdi. Yönetmenliğini Kibar Dağlayan'ın yaptığı "İplik Hayatlar" belgeseli işçi kadınların pamuk ipliğine bağlı yaşamlarını anlatıyor. Saat 17.00'de.

GEZEN BİLİR

Nurseli Gözüaçık'ın hzırlayıp sunduğu programda bu hafta Bakırköy'ün tarihi ve kültürel dokusu, sahaflar çarşısı, ülkenin Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bakırköy'ün türbleri ve halen eğitimini sürdüren azınlık okulları var. Saat 18.00'de.

ARTI SANAT

Pınar Ensari'nin hazırlayıp sunduğu programda Ataol Behramoğlu'nun şiilerinin tanıtıldığı "Ne çok hain" isimli şiir gecesi var. Sanat ve siyaset dünyasından birçok tanınmış kişinin katıldığı geceden özel söyleşiler ve dikkat çeken enstanteler, Artı Sanat'ta saat 20.00'de.

HABER PEŞİNDE
Erk Acarer'in hazırlayıp sunduğu programın bu hafta sona gelinen İdlip'te Türkiye'nin cihatçılarla ilişkisinin etkisi ile Rusya-Türkiye ilişkilerinde İdlib sancısı, CHP'de İçişleri Bakanı ile çekilenfotoğrafın, HDP'de ise genel başkanlık tartışmalarının Twitter'a yansıyan boyutu ve Soma'da katledilen 301 madencinin neden olduğu huzursuzluğun günümğze yansıyan boyutu konuşuluyor. Saat 21.00'de.

MEVZU CİDDİ

Ayşe Çavdar'ın hazırlayıp sunduğu programda psikolog doktor Olga Selin Hünler, teknoloji ve ötesini anlatıyor. Büyüsü bozulmuş dünyanın büyü ihtiyacını teknoloji mi karşılıyor? Teknolojiden mi, onun büyüsüne kapılandan mı korkmalı? Saat 22.00'de.

Artı TV, Hotbird 13 derece Doğu uydusu üzerinden, 11054, Horizontal, 27500 frekanslarıyla veya www.artitv.tv internet adresi üzerinden izlenebilir.