Sanatçılardan çağrı: Gündüz sandık başına, akşam sandık peşineArtı Gerçek

Sandık Ötesi Girişimi çok sayıda tanınmış sanatçı ve oyuncunun yer aldığı bir video ile seçmenlerden sandıkların güvenliği için müşahit olmalarını istedi.


ARTI GERÇEK -  Sandık Ötesi Girişimi, seçmenlere oy kullanma ve müşahit olma çağrısı yaptı.
“Sandık Peşine” sloganıyla medyada paylaşılan videoda çok sayıda tanınmış sanatçı ve oyuncuya yer verilerek seçmenlerden sandıkların güvenliği için çalışmaları istendi.

“Gündüz sandık başına, akşam sandık peşine” sloganının da kullanıldığı videoda, Deniz Çakır, Gülriz Sururi, Ayşen Gruda, Ayşenil Şamlıoğlu, Fırat Danış, Taner Rumeli, Özge Borak, Melis Birkan, Berna Laçin ve Mert Fırat gibi isimler yer aldı. 

Sandık Ötesi Girişimi'nden yapılan açıklamada, "Yurttaş Girişimi, Demokrasi İçin Birlik, Hak ve Adalet Platformu ve Diyalog Grubu olarak 24 Haziran seçimine sayılı gün kala, hepinizin katkısıyla kamuoyuna seçim mesajlarımızı vermek istiyoruz.  Eşitsiz seçim ortamına rağmen Türkiye'nin bu kader seçiminden zaferle çıkacağına inanıyoruz. Adil bir seçim için sandık güvenliğine de vurgu yapacağımız kampanyamıza desteğinizi bekliyoruz. Hepimizin eşit yurttaşlar olarak oy kullanacağı, hiç kimsenin temsil hakkının engellenmediği demokratik bir seçim isteğini birlikte haykıralım" denildi. 

Sandık Ötesi bileşenleri arasında Yurttaş Girişimi, Demokrasi İçin Birlik, Hak ve Adalet Platformu ve Diyalog Grubu yer alıyor.