'Sandıkla darbe yapıldı gibi abuk subuk cümlelerin kimseye faydası yok'Artı Gerçek

'Seçimle darbeyi, sandıkla gasbı aynı cümlede kullanmak bile tehlikeli. İstemediğimiz sonuçlar çıktı diye sandığı kötülemenin kimseye faydası olmaz.'


AKP'ye yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 31 Mart yerel seçiminin ardından hükümete yakın medya tarafından dillendirilen 'sandıkta darbe' şeklindeki ifadeler için "Seçimle darbeyi, sandıkla gasbı aynı cümlede kullanmak bile tehlikeli" dedi.

Küçük'ün 'Sandıkla darbeyi aynı cümlede kullanmak' başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Millî iradenin kuvveden fiile geçtiği mecra sandıktır. O yüzden sandıkla darbeyi aynı cümlede kullanmak abesle iştigaldir. Sandıklar üzerinden darbe yapıldı gibi abuk subuk cümlelerin kimseye faydası yoktur. Seçimler şaibeli demek stratejik anlamda ileride bize zarar verecek bir ifadedir. Şamil Tayyar'ın dediği gibi, 'Seçim sandığı için darbe, tuzak, işgal, proje gibi ifadelerle demokrasi kavramının içini boşaltmak, bu ülkeye yapılacak en büyük haksızlıktır.'

Başkan Erdoğan'ın dediği gibi seçmene küsülmez. Hatayı kendimizde aramalıyız ve oy kaybedilen yerlerde iyi sorgulama yapılmalı. İstanbul seçimleriyle de ilgili YSK'nın vereceği her karara saygılı olmak zorundayız. YSK seçime gerek yok kararı alırsa 'YSK zaten FETÖ'cü dolu' denmemeli, YSK seçim tekrar edilsin kararı çıkarsa da 'Yargı hükûmetin emrinde' denmemeli.

Demokrasilerde sıkıntılı anlarda tek çıkış yolu seçimler ve sandıktır. Seçimle darbeyi, sandıkla gasbı aynı cümlede kullanmak bile tehlikeli. Milletin kararını saygılı olmak zorundayız. İstemediğimiz sonuçlar çıktı diye sandığı kötülemenin kimseye faydası olmaz. Demokrat olmanın birinci önceliği budur." (HABER MERKEZİ)