Selvi'den VIP yazısı: Görüntüleri izledim, İmamoğlu 'it' dememişArtı Gerçek

Ordu Havalimanı'ndaki görüntüleri izlediğini belirten Abdülkadir Selvi, 'İmamoğlu’nun valiye it dediğine rastlamadım' dedi ve şu soruyu sordu: İmamoğlu Zarrab'dan daha mı tehlikeli?


Millet İttifakı’nın CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik Ordu-Giresun Havalimanı’nda yapılan muameleye ilişkin tartışmalar devam ediyor.

İktidar cephesinin, CHP’li adayın, havalimanındaki VIP girişinden alınmadığı için olay çıkardığı iddiası, görüntülerin ortaya çıkması ve İmamoğlu’nun görüntülerde ortalığı sakinleştirici tavrının görülmesiyle yalanlanırken, iktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de hükümetin iddialarına çürüten bir yazı kaleme aldı.

‘ENFORMATİK REZALET’

İmamoğlu’nun Ordu Valisine “it” dediği iddialarına ilişkin yazısında yaşananları “enformatik rezalet” olarak niteleyen Selvi, iktidar cephesinden İmamoğlu’na yöneltilen Pontus imalarına da “Çok çirkin” dedi.

“Karadenizlilerle çalıştım. Türkiye sevdalısı insanlardır. Pontus imasında bulunmak onlardan önce beni yaraladı. Pontus imasını çok çirkin bulurum. Çünkü Karadenizli kardeşlerimize yapılabilecek en büyük hakarettir. O topraklardaki Pontus hesapları yapanların önündeki en büyük engel, vatanperver Karadeniz halkıdır. Kimse Karadenizlilerin vatan sevgisini test etmeye kalkışmasın” diyen yazan Selvi, Pontus imasının Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz oylarını arttırdığını şöyle ifade etti:

“31 Mart seçimlerinde hemşerilik nedeniyle İstanbul’daki Karadeniz oylarının bir kısmı Ekrem İmamoğlu’na kaymıştı. Pontus olayı bu işe ivme kazandırdı. Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon, Giresun ve Ordu ziyaretlerindeki coşkulu hava bunu gösterdi. Talihsiz Pontus tartışması da buna uygun konjonktürü hazırladı.”

‘İMAMOĞLU’NUN VALİYE İT DEDİĞİNE RASTLAMADIM’

Selvi, iktidar cephesinde günlerdir gündemde tutulan İmamoğlu’nun Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki VIP girişinden alınmaması sonrası valiye “it” dediği iddialarını ilişkin de öyle bir kayıt görmediğini belirterek şöyle yazdı:

 “Bir grup Ekrem İmamoğlu’nun “Vali it” dediğini iddia ediyor. Şu ana kadar inceleme imkânı bulduğum görüntülerde Ekrem İmamoğlu’nun valiye it dediğine dair bir kayda rastlamadım.

‘ZARRAB’DAN DAHA MI TEHLİKELİ?’

“Siyaset aynı zamanda centilmenlik işidir. Eğer İmamoğlu VİP’ten geçmek istiyorsa, müsaade edilseydi ne olurdu?” diye tepki gösteren Selvi, “Türkiye’yi ABD’de mahkeme huzurunda zor durumda bırakan Reza Zarrab’ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş bile VİP’i kullanıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun yaşlı annesinin hürmetine VİP’i kullanmasına izin verilemez miydi? Yoksa Zarrab’dan daha mı tehlikeli?” diye sordu.

‘YAKINDA O VIP’DEN KİMLERİN GEÇTİĞİNE DAİR LİSTE ÇIKABİLİR’

Ordu-Giresun Havalimanı’nda görev yapanlardan CHP yönetimine “Ne işadamlarının sevgililerini uğurladık buradan” şeklinde bilgiler aktığını aktaran Selvi, “İşadamının sevgilisini merak etmiş olabilirsiniz ama ben işadamını merak ettim. Yakında bir liste çıkabilir” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN SAHAYA İNMEYECEK’

Selvi yazısında ayrıca “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahaya inmesi düşünülmüyor” şeklindeki kulis bilgisini paylaştı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız…

(HABER MERKEZİ)