'Paket TL'ye güveni yeniden inşa etmek için yeterli değil'Artı Gerçek

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin Türkiye Baş analisti Gill, AKP iktidarının açıkladığı ekonomik reform paketini değerlendirdi.Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's'un Türkiye Baş Analisti Frank Gill, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı '2019 Ekonomik Reform Paketi'nin Türkiye hanehalkının ve yabancı yatırımcıların liraya güvenin yeniden inşa etmek için yeterli olmadığını söyledi.

'REFORM PAKETİ GÜVEN İNŞA ETMEK İÇİN YETERLİ DEĞİL'

Daha önceki açıklamalarında, "Eğer Türk lirası daha fazla zayıflarsa, bu tüm şirketlerin değil ama bazı şirketlerin işlerini zorlaştıracak.

Bazı şirketlerin döviz cinsiden borçlarını ödemede zorlanması büyümeyi yavaşlatabilir" uyarısı da yapan Gill, yaptığı açıklamada, "Yabancı yatırımcılar ve Türk hanehalkı için en büyük soru, liranın hâlâ yatırım yapılabilir bir para birimi olup olmadığı. Benim görüşüme göre reform paketi bu soruya yanıt vermedi" ifadeleriyle AKP iktidarının 2019 için hazırladığı 'Ekonomk Reform Paketi'nin güven inşa etmekte yeterli olmadığını söyledi. (HABER MERKEZİ)