Sürekli şiddet gördüğü erkeği öldüren Namme Öztürk'e tahliyeArtı Gerçek

Evlendiği günden itibaren ve boşandıktan sonra da sistematik şiddet gördüğü Kazım Aydemir'i öldüren Name Öztürk'ün tahliyesine karar verildi.


Evliliği boyunca ve boşandıktan sonra da sistematik olarak şiddet gördüğü Kazım Aydemir'i öldüren Name Öztürk'e verilen hapis cezası istinaf mahkemesine taşındı. Mahkeme Öztürk'ün tahliyesine karar verdi.

Namme Öztürk, Temmuz 2016'da İstanbul Tuzla'da boşandığı Kazım Aydemir'i bıçaklayarak öldürmüştü. Öztürk, Aydemir'in evliliği boyunca kendisine şiddet uyguladığını, tecavüz ettiğini ve boşandıktan sonra da şiddet uygulamaya, tecavüz etmeye devam ettiğini anlatmıştı.

Kazım Aydemir'i öldürmesinden sonra tutuklanan Namme Öztürk, olay günü Kazım Aydemir'in eve geldiğini, kendisine silah doğrultarak öldürmekle tehdit ettiğini, buna karşın kendisini korumak için Aydemir'i öldürmek zorunda kaldığını, cinayeti tasarlamadığını belirtmişti. 25 Temmuz 2016'dan beri Bakırköy Cezaevi'nde tutuklu olan Namme Öztürk'e Kartal Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında 12 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

Karar istinaf mahkemesine taşındı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nde görülen duruşmada Öztürk için tahliye kararı verildi.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu kararı Twitter hesabından şu mesajla duyurdu:

"Öz savunma hakkını kullanan müvekkilimiz Name Öztürk hakkında tahliye kararı verildi. Yeni duruşma tarihi 24 Mayıs saat 14:00. Çok değil bir kaç saat sonra bu karede Name de olacak."

(HABER MERKEZİ)